Zielona kolej na Białystok New Pop Festival

Strefa Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce była miejscem do spotkań, rozmów i obserwowania festiwalowego życia 4. edycji Białystok New Pop Festival. Namiot, który stanął na dziedzińcu Pałacu Branickich, został podzielony na strefę animacji z konkursami oraz strefę merytoryczną z ekspozycją publikacji oraz wydzielonym miejscem do spotkań i rozmów. W strefie można było też nauczyć się i stworzyć zestaw ekologicznych naturalnych kosmetyków do kąpieli.

Szczególnym zainteresowaniem cieszył się trenażer rowerowy, którym uczestnicy festiwalu mogli wybrać się w przejażdżkę zróżnicowanymi trasami, od europejskich miast po górskie i leśne trasy oraz symulator samochodu elektrycznego, gdzie można było sprawdzić swoje umiejętności na trasach wyścigowych. Wśród najmłodszych uczestników festiwalu największym powodzeniem cieszyła się górska kolejka. Dzięki technologii VR można było wirtualnie podróżować między koronami drzew lub na wysokości.

Na uczestników festiwalu czekał również konkurs „Pociąg do Europy”, gdzie można było sprawdzić swoją wiedzę na temat unijnych stolic. – Bratysława jest trzecim najbardziej zielonym miastem dla turystów na świecie. Jakie miasto zlokalizowane w Europie stoi na pierwszym miejscu? – czytał pytanie moderator gdy zgromadzone wokół interaktywnego stołu osoby zatrzymały pociąg w stolicy Słowacji. Konkurs wzbudzał wiele emocji oraz śmiechu. Można było wygrać ciekawe nagrody, co było dodatkową motywacją do podejmowania kolejnych prób odpowiedzi na pytania związane z ekologią, środowiskiem i koleją.

W kąciku dla dzieci najmłodsi mogli sprawić sobie wodne tatuaże oraz pokolorować rysunki o tematyce ekologicznej. Ponadto na urządzeniu treningowym dzieci mogły sprawdzić refleks i koordynację ruchową.

Następnym wydarzeniem, gdzie będzie można wziąć udział w atrakcjach przygotowanych przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce będzie Olsztyn Green Festival, który odbędzie się w dniach 13-15 sierpnia 2021 roku. Serdecznie zapraszamy!