Zapytaj o Europę
Swoje pytania i komentarze możesz przesłać poprzez media społecznościowe Twitter, Facebook i Google+ korzystając z hashtagów #askReding i #eudeb8. Kanał TV Euronews dokona wyboru najciekawszych watków zamieszczonych w internecie.

Dołącz do debaty on-line http://ow.ly/sof2i

Gospodarka

W wielu państwach europejskich nastały czasy wysokiego bezrobocia I budżetowych cięć. Masz pytania dotyczące pomocy finansowej udzielonej krajom członkowskim? Jak przygotowywano plany oszczędnościowe? Do czego mają doprowadzić?

Ochrona danych

Niedawne skandale szpiegowskie boleśnie przypomniały jak ważna jest ochrona danych osobowych. Jak wyglądają obecnie rozmowy ze Stanami Zjednoczonymi, które podjęto po ujawnieniu “rewelacji” amerykańskiej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa? Co robi Komisja Europejska, aby zapewnić lepszą ochronę danych osobowych i jakie są plany na przyszłość w tym zakresie?

Jakie będą najważniejsze tematy wyborów europejskich 2014?

Gospodarka? Bezrobocie? Migracje? A może przyszłość Unii Europejskiej? Co dla wyborców będzie najistotniejsze, gdy pójdą oddać swój głos?

Wspólny rynek, otwarte granice

Migracje to temat, który wciąż jest szeroko omawiany w mediach. Swoboda przemieszczania się osób poszukujących pracy w innym kraju UE to podstawowe prawo Unii Europejskiej, jednak obecnie znalazło się ono w centrum debaty. Jakie jest Twoje stanowisko? Jak kraje UE powinny radzić sobie z imigrantami spoza wspólnoty?

Równość płci

Od równej płacy do wysokich stanowisk w zarządach – wiceprzewodnicząca KEViviane Reding podtrzymuje, że jest jeszcze wiele do zrobienia. Jakie jest Twoje zdanie?

źródło i więcej informacji: Link