Zabawki bez ryzyka
Jednak prawidłowe i skuteczne przestrzeganie tych przepisów uzależnione jest od stosowania w praktyce obowiązujących wymogów przez rzetelnych i godnych zaufania producentów oraz sprzedawców. Niezbędny jest także skuteczny nadzór rynku ze strony organów państw członkowskich, a co najważniejsze świadomość konsumentów, którzy muszą wiedzieć, na co powinni zwracać uwagę kupując zabawki dla dzieci. Jeśli zabraknie jednego z tych elementów, niebezpieczne zabawki mogą nadal trafiać w ręce naszych pociech.

W ramach trwającej obecnie kampanii poświęconej bezpieczeństwu zabawek Komisja Europejska przygotowała film informujący konsumentów, o tym jak kupować bezpieczne zabawek i jak ich bezpiecznie używać. Bohaterem filmu jest śpiewający robot w zabawny sposób przybliżający dzieciom ideę bezpieczeństwa zabawek. Film zachęca także rodziców do zapoznania się z istotnymi wskazówkami na temat bezpieczeństwa zabawek, dostępnymi na stronie internetowej kampanii.

Teledysk podkreśla znaczenie niektórych zaleceń w zakresie bezpieczeństwa, na które należy zwracać uwagę przy zakupie zabawek oraz w trakcie zabawy z nimi.

Film można zobaczyć na stronie Przedstawicielstwa KE: Link