Tygodniowy przegląd wydarzeń unijnych na Pomorzu

Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych wiadomości z sektora wydarzeń unijnych na Pomorzu z okresu 24-30 lipca.

➡️ Perspektywy Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+)

27.07.2023 odbyło się spotkanie o Europejskim Funduszu Społecznym Plus. Podczas wydarzenia omówiono różne aspekty EFS+ na nową perspektywę finansową obejmującą lata 2021-2027.

Całe spotkanie można obejrzeć na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=tL-2qlvxnoI

📢 https://www.rpo.pomorskie.eu/-/prezentacje-ze-spotkania-perspektywy-europejskiego-funduszu-spolecznego-plus-efs-w-ramach-programu-regionalnego-fundusze-europejskie-dla-pomorza-2021-

➡️Międzynarodowy Festiwal Folkloru “Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata” 2023

Międzynarodowy Festiwal Folkloru “X Kaszubskich Spotkań z Folklorem Świata”, odbył się w Wielu w gm. Karsin.  W wydarzeniu wzięły liczne grupy z różnych zakątków świata, m.in z Chile, Holandii, Kostaryki. Wspólnie przeszli ulicami Wiela w barwnym korowodzie, tańcząc i śpiewając.

📢 https://odkryjpomorze.pl/pokaz_obiekt-2784-Mi_dzynarodowy_Festiwal_Folkloru_Kaszubskie_Spotkania_z_Folklorem_wiata_2023.html

➡️ Święto Pomorskiej Ekonomii Społecznej na Jarmarku św. Dominika

28.07.2023 na Jarmarku św. Dominika odbyło się Święto Pomorskiej Ekonomii Społecznej. To pierwsze w historii takie wydarzenie, podczas którego odwiedzający mają okazję zapoznać się z działalnością lokalnych organizacji z sektora ekonomii społecznej. Na miejscu pojawiło się nasze stoisko.

📢 https://jarmarkswdominika.pl/pomorska-ekonomia-spoleczna.qbpage?

➡️Warsztaty eko-logiczne w Centrum Nauki Experyment

Na warsztatach eko-logicznych uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, skąd się bierze dwutlenek węgla i jak zmiany klimatu wpływają na nasze otoczenie. Poznali również chemicznego detektywa, którym jest sok z czerwonej kapusty, a także zbadali efekty zakwaszenia oceanów.

📢 https://www.gdynia.pl/mieszkaniec/numer-biezacy,8066/jak-wakacje-to-tylko-w-gdyni,574758

➡️W Gdańsku otwarto mieszkanie wspomagane dla osób potrzebujących

Przy ul. Matejki 22 otwarto nowe mieszkanie wspomagane. To jedno z 4 mieszkań dla 17 osób z niepełnospranościami, które powstały z inicjatywy PSONI Gdańsk. Projekt zintegrowany realizowany jest w partnerstwie z Gminą Miasta Gdańska i decyzją Samorządu Województwa Pomorskiego otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych #EFS#EFRR.

📢 https://mir.org.pl/2023/07/31/w-gdansku-otwarto-mieszkanie-wspomagane-dla-osob-potrzebujacych/