Obywatel: Polak, Europejczyk
DLA KOGO:

Dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych działających w Szkolnych Klubach Europejskich, jak i tych, które chciałyby taki Klub w swojej szkole założyć.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ:

Jakie korzyści daje nam obywatelstwo – swojego kraju, a jednocześnie UE? Czy korzystamy ze swoich praw? Jak możemy aktywnie włączyć się w kształtowanie naszego otoczenia? Jak możemy wpływać na to, jak będzie wyglądać w przyszłości Unia Europejska?

Pokażcie to poprzez wybraną przez siebie formę – filmu, reportażu, animacji. Jesteśmy otwarci na wasze pomysły, oryginalne formy i eksperymenty.

Jednym z elementów konkursu jest także zorganizowanie jak najszerszej dystrybucji swojego materiału – na kanale Youtube, na pokazach w szkole lub innych instytucjach, poprzez stronę internetową szkoły, lokalną telewizję.

Formularz z krótkim opisem inicjatywy i dokumentacją (linki do stron internetowych, pliki multimedialne) należy przesłać na adres a.jankowska@schuman.pl do 10 kwietnia 2013 roku.

Materiały do pobrania są dostępne tutaj Link
NAGRODY:

Autorom najlepszych projektów organizatorzy sfinansują koszty przejazdu do Warszawy i z powrotem na czas Parady Schumana 11 maja 2013.

Wszystkie zgłaszane projekty będą promowane w ramach strony internetowej i na stronie FB Fundacji Schumana. Dla twórców trzech najwyżej ocenionych projektów przewidujemy dodatkowe atrakcje.

źródło: Link