Miesięczny przegląd wiadomości na Pomorzu

Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych wiadomości na Pomorzu z kwietnia

➡️Gdańsk przystępuje do rewitalizacji Dolnego Miasta
Nowe sieci podziemne, równe chodniki i bruk na jezdni, do tego stylizowane miejskie meble i oświetlenie w sąsiedztwie starówki.
📢https://tiny.pl/cwqw6

➡️ Seminarium dot. Unia Europejska wobec krajów Bliskiego Wschodu
27.04.2023 roku odbyło się seminarium dot. Unii Europejskiej wobec krajów Bliskiego Wschodu. Glos zabrał dr hab. Wojciech Jerzy Grabowski. Spotkanie odbyło się na Uniwersytecie Gdańskim Wydział Nauk Społecznych UG

➡️Unia Europejska inwestuje w OZE na Pomorzu
Celem projektu jest zwiększenie poziomu ochrony środowiska do czego przyczyni się zagospodarowanie odpadów z produkcji rolnej i uniknięcie niekontrolowanej emisji związków azotu, siarki i metanu.
📢https://tiny.pl/cwqwv

➡️Pomorskie z Ukrainą – ruszył program doradztwa zawodowego
„Pomorskie z Ukrainą” – program integracji obywateli Ukrainy przebywających na terenie Sopot, który zakłada wiele działań m.in. wsparcie zawodowe osób przebywających w miejscach zbiorowego zakwaterowania.
📢https://tiny.pl/cwqwz

➡️Nowa siedziba Kaszubskiego Parku Krajobrazowego i Ośrodka Edukacji Ekologicznej
Siedziba Kaszubskiego Parku Krajobrazowego i Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Szymbarku przeniesiona została do Staniszewa, a dokładnie do budynku dawnej szkoły wiejskiej. Budynek odrestaurowano, zagospodarowano i wyposażono w odpowiednie sprzęty.
📢 https://tiny.pl/cwqch

➡️Seminarium „Rewitalizacja na miarę miasta”
W dniach 13-14 kwietnia Starogard Gdański gościł specjalistów, naukowców i profesorów specjalizujących się w temacie rewitalizacji miast. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Forum Rewitalizacji zorganizował seminarium pt. „Rewitalizacja na miarę miasta”.
📢https://tiny.pl/cwqcx

➡️II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Gwiezdny Krąg
17.04 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady wiedzy o Unii Europejskiej Gwiezdny Krąg, w której wzięło udział 6️⃣4️⃣ uczestników z naszego okręgu, którzy walczyli o przejście do finału

➡️Renowacja Biblioteki w Tczewie
Dzięki wsparciu funduszy europejskich przeprowadzono kompleksową rewitalizację na obszarze Starego Miasta i dzielnicy Zatorze w Tczewie. Wśród restaurowanych obiektów znalazła się Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie
📢https://tiny.pl/cwqdf

➡️Szpital Dziecięcy Polanki w Gdańsku zostanie zmodernizowany dzięki dotacji z UE
Projekt na modernizację Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na szpitalną opiekę pediatryczną alergologii, immunologii oraz chorób płuc, a jego celem jest zwiększenie dostępności do usług zdrowotnych.
📢https://tiny.pl/cwqd4

➡️Dom Sąsiedzki na gdańskiej Oruni oficjalnie otwarty
Metamorfoza Oruni to efekt prac prowadzonych w ramach metropolitalnego programu rewitalizacji. Program objął remont zabytkowego Ratusza Oruńskiego, pozwolił na zagospodarowanie skwerów, odnowienie budynków i dróg. Świeżo otwarty Dom Sąsiedzki „Gościnna Przystań” to kolejna przestrzeń, która będzie służyć mieszkańcom dzielnicy.
📢https://tiny.pl/cwqfh

➡️Uroczyste otwarcie budynku Centrum Kompetencji STOS Politechniki Gdańskiej i prezentacja zainstalowanego w nim superkomputera Kraken.
Kompleks, w sercu którego znajduje się siedem wyspecjalizowanych, podziemnych serwerowni, to jedno z najnowocześniejszych centrów informatycznych w tej części Europy.
📢https://tiny.pl/cwq5m

➡️Mobilne Punkty Informacyjne w kwietniu
Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich dla Przedsiębiorców w Gdańsku oraz w Słupsku zapraszają osoby zainteresowane Funduszami Europejskimi do skorzystania z indywidualnych konsultacji podczas dyżurów w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych (MPI)
📢https://www.arp.gda.pl/1740,aktualnosci?tresc=16402

➡️Webinaria i spotkania informacyjne 
🔹06.04 Wsparcie unijne Banku Gospodarstwa Krajowego dla przedsiębiorców z Pomorza
📢 https://tiny.pl/cwq9s
🔹26.04 Od pomysłu do projektu? Jak zacząć poszukiwania finansowania zewnętrznego dla ciekawych projektów innowacyjnych?
📢 https://tiny.pl/cwq9b
🔹potkanie z cyklu „Unijni Eksperci dla Pomorza” organizowanego dla naszych członków pt. „Transport rowerowy w praktyce”
📢https://tiny.pl/cwqfv