Lekcje Europejskie z EUROPE DIRECT Gdańsk w styczniu

Nowy Rok właśnie się zaczął, a my nie zwalniamy. W styczniu odwiedziliśmy klasy europejskie w XV LO w Gdańsku im. Zjednoczonej Europy, a także pojechaliśmy do Starogardu Gdańskiego do Technikum nr 1 im. Noblistów Polskich. Udało się nam także zorganizować spotkanie z pracowniczką Komisji Europejskiej dla II LO w Gdyni im. im. Adama Mickiewicza.

To był naprawdę ciekawy miesiąc. Razem z klasami europejskimi z XV LO w Gdańsku co miesiąc realizujemy nowe tematy, które przybliżają uczniom zasady funkcjonowania Unii Europejskiej oraz ważne obszary, w których działa UE. W styczniu uczniowie poznali lepiej funkcjonowanie najważniejszych instytucji i organów Unii Europejskiej, a także aktualnych przywódców UE.

Styczeń to nie tylko początek roku, ale także miesiąc, w którym w tym roku zaczęły się ferie w województwie pomorskim. Był to dobry pretekst, aby porozmawiać o podróżowaniu po Europie. Uczniowie Technikum nr. 1 w Starogardzie Gdańskim dowiedzieli się jakie udogodnienia w podróżowaniu wiążą się z obecnością Polski w Unii Europejskiej, a także na co zwracać szczególną uwagę, jeżeli chcemy się wybrać do pozostałych krajów europejskich, które nie należą do UE. Dowiedzieli się także czym jest strefa Schengen i jaką rolę odgrywa w naszym życiu.

Mieliśmy także wielką przyjemność zorganizować spotkanie online z panią Małgorzatą Gołębiewską, która połączyła się z uczniami II LO w Gdyni prosto z Brukseli! Uczniowie rozmawiali z pracowniczką Komisji Europejskiej na temat Polski w Unii Europejskiej. Jest to o tyle ważny temat, że w tym roku będziemy obchodzić 20-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, jest to więc czas podsumowań i rozważań nad tym w jakim kierunku zmierzamy i co udało nam się osiągnąć do tej pory.

Jesteś nauczycielem lub pracownikiem szkoły? Chciałbyś żebyśmy odwiedzili Twoją placówkę? Zapraszamy do kontaktu!

e-mail: europedirect-gdansk@morena.org.pl

telefon: +48 515 151 800