Kurs „Akademia Kadr Europejskich”

Szukasz nowej perspektywy rozwoju kariery zawodowej? Zastanawiałaś/eś się nad pracą w instytucjach Unii Europejskiej? A może w charakterze reprezentanta grupy interesu, regionu, kraju wobec instytucji unijnych? Jesteś absolwentem prawa, politologii, europeistyki lub specjalistą z dowolnej dziedziny i chciałbyś przenieść swoje kompetencje oraz doświadczenie na poziom europejski?

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zaprasza do udziału w profesjonalnym i kompleksowym szkoleniu przygotowującym do egzaminów i pracy w instytucjach unijnych, przedstawicielstwach regionów, organizacjach lobbystycznych, a także w administracji krajowej.

Z perspektywy kariery zawodowej instytucje Unii Europejskiej to jedno z najlepszych i najciekawszych miejsc pracy dla osób wchodzących na rynek pracy, ale również dla szukających nowych wyzwań. Polaków w instytucjach unijnych jest wciąż za mało, podobnie jak pracowników z pozostałych tzw. nowych państw członkowskich. Nie jest to wyłącznie kwestia trudności samych egzaminów czy braku specjalistycznej wiedzy. To często również brak orientacji w procedurach kwalifikacyjnych czy wiedzy o zapotrzebowaniu instytucji i możliwościach rozwoju kariery w tej dziedzinie.

Dzięki udziałowi w szkoleniu uczestnicy zdobędą wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • najistotniejszych zagadnień dotyczących aktualnego prawodawstwa, procesu decyzyjnego i polityk unijnych,
  • kulisów funkcjonowania instytucji unijnych na poziomie administracyjnym i politycznym,
  • rodzajów i przebiegu procesów rekrutacyjnych do instytucji i agencji Unii Europejskiej,
  • możliwości rozwoju zawodowego i kariery w UE, a także instytucjach UE posiadających siedziby w Polsce,
  • możliwości rozwoju kariery w przedstawicielstwach regionalnych, krajowych, europejskich sieciach tematycznych i agencjach lobbystycznych,
  • podejmowania w instytucjach unijnych pracy w charakterze eksperta narodowego przez urzędników polskiej administracji publicznej,
  • metodologii prawidłowego wypełnienia formularza aplikacyjnego oraz przygotowania do rozmowy rekrutacyjnej,
  • praktycznego przygotowania do testów egzaminacyjnych,
  • kompetencji miękkich niezbędnych do pozytywnej weryfikacji podczas procesu aplikacyjnego i rozwoju kariery zawodowej.

Szkolenie prowadzone jest po polsku i angielsku. Wśród wykładowców, oprócz wykwalifikowanej kadry SGH, znajdują się osoby pracujące na co dzień w Instytucjach Unii Europejskiej w Belgii, Luksemburgu, ale również w Polsce np. w agencji Frontex. Jednym z głównych atutów Akademii jest właśnie możliwość bezpośredniego spotkania z praktykami i pozyskania najbardziej aktualnych informacji „z pierwszej ręki”.

Aplikuj już dzisiaj!  Obierz Kurs na Europę z SGH!  #KursnaEurope #kierunekSGHake_natalia

Szczegółowe informacje: www.akademiakadr.eu

tel. 22 564 9349; 505 391 145

e-mail: karolina.nivette@sgh.waw.pl lub aleksander.arabadzic@sgh.waw.pl