Kariera w instytucjach i organizacjach międzynarodowych

– Jak dostać się na staż lub do pracy w instytucjach i organizacjach międzynarodowych? Jak wygląda proces rekrutacyjny? Jakie są praktyczne aspekty aplikowania? Jakie są główne zalety zatrudnienia w strukturach światowych takich jak ONZ, OBWE, czy Rady Europy? Odpowiedzi na te pytania padną podczas specjalnego spotkania z udziałem przedstawiciela Ministerstwa Spraw Zagranicznych (MSZ) oraz Ambasadorki Kariery w UE.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Gdańsk poleca i zaprasza do udziału w spotkaniu Jak zdobyć pracę w instytucjach i organizacjach międzynarodowych?, które odbędzie się 29 listopada na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej w godz. 11:30 – 14:30. W programie wydarzenia wystąpienie przedstawiciela MSZ z Wydziału Zatrudnienia w Instytucjach i Organizacjach Międzynarodowych oraz Ambasadorki Kariery w UE.

WARTO WIEDZIEĆ

Polska jest jednym z najbardziej otwartych na życie w innych krajach i kulturach państw. Jesteśmy w czołówce programu Erasmus. Między rokiem 2012 a 2013 na zagraniczne uczelnie wyjechało przeszło ponad 16 000 młodych Polaków, co umiejscawia nas na piątej lokacie, przed Wielką Brytanią i Holandią.

Polacy są również świetnie przygotowani do startowania w konkursach rekrutacyjnych, wymagających rywalizacji. W raporcie OECD, opublikowanym podczas Światowego Forum Edukacyjnego 2015 a badającym poziom szkolnictwa, polscy uczniowie znaleźli się na 5 miejscu w Europie oraz 11 na świecie. Z kolei, w badaniu Programme for International Student Assessement (PISA), nasi żacy są liderami w Unii Europejskiej na równi z Holandią, Finlandią i Estonią Ministerstwo Spraw Zagranicznych (MSZ) podejmuje wielopoziomowe działania informacyjne, które mają na celu poszerzenie wiedzy na temat wszystkich możliwych opcji podjęcia pracy w organizacjach międzynarodowych, w tym w instytucjach UE. MSZ wykorzystuje w tym celu narzędzia internetowe, portale społecznościowe, a także media. Aktywnie współpracuje także z uczelniami i ich Biurami Karier oraz innymi podmiotami zewnętrznymi.

 

SPOTKANIE INFORMACYJNE
PT. JAK ZDOBYĆ PRACĘ W INSTYTUCJACH I ORGANIZACJACH MIĘDZYNARODOWYCH?

11:30 – 11:45

Przywitanie gości
Agata Birecka – koordynator Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Gdańsku
Jarosław Sikorski – koordynator Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct-Gdańsk

11:45 – 13:00

Ścieżki kariery w organizacjach międzynarodowych
Radosław Kusz – Wydział Zatrudnienia w Instytucjach i Organizacjach Międzynarodowych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych

13:00 – 13:15

Przerwa

13:15 – 14:30

Możliwości aplikowania do UE
Monika Godecka – Ambasadorka Kariery w UE

14:30 – 14:45

Zakończenie spotkania

072-plakat