Dni Europejskiej Współpracy

Po ogromnym sukcesie zeszłorocznej edycji, Dzień Europejskiej Współpracy będzie obchodzony ponownie w całej Europie 21 września oraz w okolicach tej daty. Zamierzeniem organizatorów jest zaprezentowanie rezultatów oraz korzyści wynikających z międzynarodowej współpracy. Ponad 100 wydarzeń w 30 krajach dostarczy uczestnikom wielu przeżyć – organizowane są m.in. festiwale filmowe, transgraniczne wycieczki, imprezy dla dzieci oraz konkursy fotograficzne.

Uroczysta inauguracja wydarzenia nastąpi 10 września w Parlamencie Europejskim. Podczas dwugodzinnej konferencji członkowie Parlamentu Marie-Thérèse Sanchez-Schmid i Jan Olbrycht poprowadzą dyskusję z innymi ekspertami o tym, jak Europejska Współpraca Terytorialna poprawia życie Europejczyków w dziedzinach takich, jak: transport, zdrowie i zatrudnienie. Można będzie również obejrzeć wystawę fotograficzną i projekcje prezentujące 9 wybranych projektów.

Jedną z nowości tegorocznej edycji jest uruchomienie innowacyjnej aplikacji na telefony z systemem iOS I Android, która pozwoli użytkownikom na śledzenie newsów kampanii oraz zapewni dostęp do listy wydarzeń. Dodatkowo zawiera ona narzędzie umożliwiające użytkownikom zamieszczanie swoich zdjęć, stylizowanych na zdjęcia z automatu, wraz z hasłem kampanii „I am part of it”, na Facebooku i Twiterze.

Inną atrakcją będzie czat na Twitterze, który odbędzie się 19 września.Johannes Hahn, Komisarz ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej odpowie na pytania o korzyści płynące z Europejskiej Współpracy Terytorialnej oraz o jej przyszłość.

Kampania jest koordynowana przez program Interact przy wsparciu Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i Komitetu Regionów.

źródło i więcej informacji : Link