Zaproszenie do sieci
Termin: do 4 maja

 

Nagroda e-Inclusion przyznawana jest osobom i organizacjom, które zachęciły innych do podjęcia wyzwania i pomogły im w postawieniu pierwszych kroków w świecie internetu.

Organizatorzy pragną zebrać najbardziej spektakularne przykłady przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu i pokazać jak łatwo można włączyć się do środowiska internautów, po to by w pełni czerpać korzyści życia w społeczeństwie informacyjnym.

W momencie, gdy prawie jedna czwarta Europejczyków pozostaje off-line, rozwój gospodarki cyfrowej może zostać zahamowany, a korzyści płynące z osiągniętej już informatyzacji społeczeństwa będą coraz mniej widoczne.

Celem konkursu jest odnalezienie najbardziej kreatywnych sposobów z całej Europy na zachęcenie ludzi do korzystania z internetu poprzez projekt, usługę lub produkt. Istotne jest by udzielona pomoc w zdobywaniu umiejętności z dziedziny IT wyraźnie poprawiła sytuację społeczno-gospodarczą konkretnej osoby np. zapobiegła wykluczeniu społecznemu, pomogła w znalezieniu lepszej pracy.

Do udziału w konkursie zaproszone są osoby prywatne, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe oraz pożytku publicznego. Przewidziane są dwie kategorie, na które można przysyłać zgłoszenia w formie pisemnej lub audiowizualnej:

  • “Jestem częścią IT” to nagroda dla osób indywidualnych i małych firm (do 19 pracowników), które pomagają ludziom korzystać z dobrodziejstw internetu.
  • “Bądź częścią IT” jest nagrodą dla organizacji, które stały się mistrzem e-integracji poprzez organizację i wspieranie projektów (np. szkolenia trenerów) mających na celu pokonanie cyfrowej przepaści cywilizacyjnej.

Kliknij tutaj, aby się zarejestrować!

Dwunastu finalistów z każdej kategorii zostanie zaproszonych do Brukseli, aby zaprezentować swoje projekty w dniach 21- 22 czerwca. Na miejscu zostanie wybranych dwóch zwycięzców, po jednym w każdej kategorii.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 4 maja 2012 roku na stronie http://www.e-inclusionawards.eu/