W Gdańsku sklep na rzecz uchodźców

Nasza organizacja prowadząca Stowarzyszenie Morena wraz z Okręgiem Pomorskim ZHR oraz Trójmiejską Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą TGPR prowadzi w Gdańsku w GCH Manhattan sklep charytatywny dla uchodźców z Ukrainy

W tym darmowym sklepie Ukraińcy, dzięki ulotkom i informacjom od Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, mogą dowiedzieć się jakie przysługują im prawa azylowe w Unii Europejskiej.

W samym sklepie osoby, które posiadają dokument potwierdzający przekroczenie granicy polsko-ukraińskiej po dniu 24.02.2022 mogą w zaopatrzyć się m.in. w ubrania, żywność, artykuły higieniczne, książki oraz zabawki, które otrzymaliśmy od osób chcących nieść pomoc oraz od firm, które zdecydowały się włączyć w te działania.  

W sklepie prowadzona jest też cały czas zbiórka darów. Trafiają one automatycznie na półki, z których każdy uchodźca z Ukrainy może je otrzymać całkowicie bezpłatnie.

May be an image of 1 person

Aktualnie sklep działa od poniedziałku do środy w godzinach: 11:00-18:00, a wszelkie aktualności dotyczące funkcjonowania znajdziecie na: www.facebook.com/StowarzyszenieMorena