UE żegna austronautę
Szef Komisji Europejskiej José Manuel Barroso o śmierci Neila Armstronga:

„Ze smutkiem dowiedziałem się o śmierci Neila Armstronga, pierwszego człowieka na Księżycu.

Jak wielu innych, dobrze pamiętam tę lipcową noc w 1969 roku, kiedy Neil Armstrong i Buzz Aldrin wylądowali w “Morzu Spokoju”. Ich misja kosmiczna Apollo stała się symbolem bezkresu możliwości dla człowieka, którego marzeniem jest badać nieznane.

Neil Armstrong zostawił nieusuwalny ślad w naszej pamięci. Jego osiągnięcia zawsze będą przyciągać uwagę i pozostaną źródłem inspiracji dla całego świata.

Pragnę oddać szczególny hołd jego niezwykłemu życiu i przesłać najszczersze kondolencje rodzinie i wszystkim Amerykanom”.

Neil Armstrong był amerykańskim pilotem i kosmonautą oraz pierwszym człowiekiem, który postawił stopę księżycu. Wypowiedział przy tym słynne zdanie: “Jest to mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości”.

W ostatnim wywiadzie, jakiego udzielił w maju 2012 roku Aleksowi Malley’owi, Armstrong odniósł się do spiskowych teorii, według których lądowanie na Księżycu nigdy się nie odbyło. Powiedział wówczas: Ludzie kochają takie teorie. Są one bardzo pociągające. Ale ja nigdy się nimi nie przejmowałem, bo wiem, że któregoś dnia ktoś znowu tam poleci i przywiezie aparat, który zostawiłem.

Neil Armstrong zmarł 25 sierpnia 2012 r.