Tygodniowy przegląd wiadomości na Pomorzu

Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych wiadomości na Pomorzu z okresu 31 lipca-6 sierpnia.

➡️ Otwarto wyremontowany Dworzec Główny w Gdańsku

31 lipca Przebudowany i zmodernizowany budynek został oddany do użytku po czterech latach prac finansowanych przez PKP oraz ze środków Unii Europejskiej.

📢 https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Dworzec-PKP-Gdansk-Glowny-wreszcie-otwarty-n180460.html

➡️Przyjęto dokument dotyczący zasad realizacji projektów w ramach EFS +

Zarząd Województwa Pomorskiego przyjął 3 sierpnia zasady realizacji projektów w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027.

📢 https://www.rpo.pomorskie.eu/-/przyjeto-dokument-dotyczacy-zasad-realizacji-projektow-w-ramach-efs-

➡️ Pokój do opieki wytchnieniowej w sopockim Domu Opieki Społecznej

W sopockim DPS oddano do użytku pokój do opieki wytchnieniowej wyposażony w łóżka rehabilitacyjne, materace przeciwodleżynowe i inne sprzęty pomocnicze dla osób przewlekle chorych i osób z niepełnosprawnością. Miejsce wytchieniowe zostało zrealizowane w ramach projektu “Opracowanie i pilotażowe wdrożenie mechanizmów i planów deinstytucjonalizacji usług społecznych”

📢 https://www.sopot.pl/aktualnosc/10858/pokoj-do-opieki-wytchnieniowej-w-sopockim-dps

➡️ Enea Ironman Gdynia 2023

W ten weekend w Gdyni odbyła się największa triathlonowa impreza w Polsce. W piątek 4 sierpnia rywalizację rozpoczęli najmłodsi w konkurencji Start Kids Aquathlon Gdynia, w sobotę odbyły się Sprinty, a główna konkurencja ruszyła w niedzielę o godzinie 6:00.

📢https://dziennikbaltycki.pl/duathlon-zamiast-triathlonu-podczas-enei-ironmana-gdynia-2023-wzburzony-baltyk-nie-pozwolil-na-wiecej-wyniki-i-zdjecia/ar/c2-17781407

➡️ Święto haftu w Żukowie

 5 sierpnia odbył się II Pomorski Salon Haftu Tradycyjnego w Żukowie. Przedstawiono historię haftu, a także otwarto pokonkursową wystawę XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Haftu Kaszubskiego im. Edmunda Szymikowskiego w Lini. Całemu wydarzeniu towarzyszyła muzyka na żywo.

📢 https://expresskaszubski.pl/pl/657_zapowiedzi-imprez/46397_swieto-haftu-w-ukowie-wystawy-wyklady-i-medal-dla-zasluzonej-hafciarki.html