Twoja kariera – nasza UE

Jesteśmy dużą, międzynarodową organizacją z jasno określoną misją i wizją przyszłości, potrzebujemy więc jak najzdolniejszych i najlepszych pracowników z silną motywacją do zaangażowania się w europejską służbę publiczną. Szukamy utalentowanych i zmotywowanych absolwentów i młodych specjalistów gotowych wykonywać szeroki wachlarz zadań w zakresie formułowania strategii politycznych, zapewniania ich realizacji oraz zarządzania zasobami. W 2015 r. planujemy pozyskać 149 wybitnych nowych pracowników, którzy rozpoczną swą karierę w międzynarodowym środowisku w Brukseli lub w Luksemburgu.

Jeśli szukasz pracy w międzynarodowym sektorze publicznym, instytucje UE mają wiele do zaoferowania. Dodatkowo można liczyć na wyjątkowy zakres i skalę rozwoju zawodowego i osobistego oraz możliwość dokonania rzeczywistych i długotrwałych zmian warunków życia milionów ludzi w Europie i na całym świecie. Praca dla UE oznacza również współpracę z wysoko wykwalifikowanymi i utalentowanymi kolegami z całej Europy w wielokulturowym, wielojęzycznym i bardzo motywującym środowisku pracy. Na co dzień w pracy posługujemy się zwykle językiem angielskim, francuskim lub niemieckim.

Aby zostać naszym pracownikiem o profilu ogólnym, trzeba ukończyć co najmniej trzyletnie studia wyższe w dowolnej dziedzinie, dobrze znać dwa języki europejskie (swój język podstawowy oraz język angielski, francuski lub niemiecki) i być obywatelem UE. O pracę można się również ubiegać jeszcze na ostatnim roku studiów, pod warunkiem uzyskania dyplomu do dnia 31 lipca 2015 r.

Wybrani kandydaci mogą zostać zatrudnieni w Brukseli lub Luksemburgu.

Orientacyjna wysokość wstępnego wynagrodzenia podstawowego: 4 384 euro miesięcznie (przy 40-godzinnym tygodniu pracy).

Oprócz wsparcia i pomocy dla nowych pracowników przy przeprowadzce, instytucje UE oferują również bogaty pakiet wynagrodzenia, obejmujący fundusz emerytalny i ubezpieczenie zdrowotne.

Jeśli uważasz, że masz wyjątkowe umiejętności i silną motywację do pracy w UE, od dnia 19 marca do 21 kwietnia 2015 r. (godz. 12.00 czasu obowiązującego w Brukseli) możesz zgłaszać się na stronie graduates.eu-careers.eu.