Twój pomysł dla Europy
Zarejestruj się na stronie internetowej http://www.yourideasforeurope.eu/

W tym roku Miesiąc Rynku Wewnętrznego to m.in. debaty, w których może uczestniczyć każdy Europejczyk. Dyskusja będzie dotyczyć czterech obszarów.

Praca: Jak łatwiej znaleźć pracę, założyć firmę? W jaki sposób sprawić by Twoje kwalifikacje były doceniane w całej Europie?

Prawa socjalne: Jak powinny być gwarantowane w ramach jednolitego rynku UE? Co z opieką zdrowotną, zamówieniami publicznymi, wynagrodzeniami?

Banki: Jak chronić oszczędności i inwestycje? Jak zapobiegać kryzysom finansowym?

Handel elektroniczny: Jak łatwiej zamawiać, kupować, bądź sprzedawać produkty drogą elektroniczną? Jak chronione są dane udostępniane m.in. portalom społecznościowym?

Na każdy z tych tematów odbędzie się odrębna debata. Zgłoszone pomysły omówią europejscy politycy i eksperci:

-23-25 września – praca
-30 września – 2 października – prawa socjalne
-7-9 października – banki
-14-16 października – handel elektroniczny

Masz pytanie? Wyślij maila info@yourideasforeurope.eu

Kontekst

Jednolity rynek UE oparty jest na czterech fundamentalnych swobodach: przepływu osób, towaru, kapitału i usług. Początkowo należało do niego 12 krajów UE, obecnie jest to 28 państw UE, w których mieszka ponad 500 milionów obywateli.

Jednolity rynek wewnętrzny jest jednym z najważniejszych symboli UE obejmującym szereg obszarów, jak wspólną walutę, unię celną czy strefę Schengen. Dysponuje największym PKB na świecie. Na jego terenie aktywnych jest obecnie 21 milionów średnich przedsiębiorstw, a przez 20 lat powstało prawie 2,8 mln nowych miejsc pracy.

Mimo że jedynie 7 proc. ogólnej liczby ludności na świecie zamieszkuje obszar jednolitego rynku UE to 20 proc. globalnego importu i eksportu przypada na handel między krajami rynku wewnętrznego a resztą świata.

źródło i więcej informacji: Link