Szkoła Europejska 2021
Data:
31/07/2021 – 31/08/2021

Uczestnicy będą mieli możliwość spotkania się z osobami związanymi zawodowo z instytucjami Unii Europejskiej, poznają obszary wspólnotowych polityk oraz będą mogli debatować na temat wyzwań stojących przed UE. W programie znajdą się również szkolenia z zakresu rozwoju osobistego oraz prowadzenia kampanii w mediach społecznościowych.

Zajęcia w ramach najbliższej edycji Szkoły Europejskiej odbędą się w formule online. 30 godzin zajęć zostanie podzielonych na cztery bloki, po dwa dni każdy. Zajęcia zaplanowano na październik i listopad 2021.

Rekrutacja odbywa się za pośrednictwem strony internetowej (po lewej stronie znajduje się pole “aplikuj”).

Aby wziąć udział w rekrutacji, kandydaci powinni stworzyć projekt kampanii informacyjnej dotyczącej wybranego priorytetu Komisji Europejskiej. Dodatkowo aplikujący zobowiązani są dodać do formularza rekrutacyjnego opis swojej kampanii (w formie odpowiedzi na 4 pytania).

Czas na nadsyłanie zgłoszeń upływa 31 sierpnia.

Szkoła Europejska 2021 jest bezpłatna dla uczestników oraz otwarta dla wszystkich zainteresowanych studentów oraz uczniów szkół średnich.

Szkoła Europejska jest projektem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce realizowanym przez Europejską Akademię Dyplomacji. Zajęcia w ramach szkoły organizowane są online. W październiku 2021 roku rozpocznie się trzecia edycja programu, którego celem jest kształtowanie postaw proeuropejskich i poszerzanie wiedzy o UE.

W razie pytań prosimy o kontakt z Europejską Akademią Dyplomacji, tel. (+48 22) 378 11 97, e-mail: szkolenia@diplomats.pl(link sends e-mail).

Fot. AdobeStock