Startuje kampania „Rowerem do pracy”
Jazda rowerem do pracy pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie pracowników. Osoby regularnie zażywające ruchu w drodze do pracy, nawet o połowę rzadziej korzystają ze zwolnień lekarskich.

W związku z tym Miasto Gdańsk zachęca Pracodawców do włączenia się w promowanie dojeżdżania do pracy na rowerze, a także do tworzenia w swoich oddziałach przemyślanych udogodnień dla użytkowników „dwóch kółek”. Aby wesprzeć firmy w działaniach promocyjnych, przygotowano zestawy akcesoriów rowerowych.

W okresie od 20 września do końca października b.r. – pracownicy urzędu zaangażowani w projekt – odwiedzą najbardziej „rowerowe” firmy i wręczą markowe upominki wszystkim pracownikom, którzy danego dnia przyjadą do pracy na rowerze.

Aby wziąć udział w kampanii „Rowerem do pracy” należy wypełnić formularz on-line. Zgłoszenia przyjmowane będą do 10 września.

Pierwszeństwo będą miały firmy, które wprowadziły najwięcej udogodnień dla rowerzystów oraz promują dojeżdżanie do pracy rowerem.

Dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie www.rowerowygdansk.pl. Osobą do kontaktu jest Łukasz Kłos, tel.: 58 526 80 86.

Organizatorem kampanii „Rowerem do pracy” jest Urząd Miejski w Gdańsku w ramach realizacji projektu Central MeetBike współfinansowanego przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

źródło i więcej informacji: Link