Programy UE dla przyszłych studentów

dni_otwarte_1Wydarzenie odbyło się 13 kwietnia w godzinach. 9:00 – 14:00. Uczestnicy wysłuchali prelekcji, podczas których zaprezentowano dostępne kierunki studiów oraz omówiono zasady rekrutacji. Popularne okazały się również warsztaty, które zostały przygotowane przez studentów wydziału oraz pracowników uczelni. Były to m.in. warsztaty o możliwości wyjazdów zagranicznych, wymian studenckich oraz udziału w projektach międzynarodowych
w ramach studiów w Katedrze Studiów Europejskich czy warsztaty dotyczące wykorzystania mediów społecznościowych w badaniach przestrzeni międzynarodowej. Dodatkowo przyszli studenci mieli możliwość zwiedzenia całego kampusu WNS UWr.

dni_otwarte_2

 

Przez cały czas trwania wydarzenia na korytarzach Instytutu swoje stoiska prezentowały m.in. Koła Naukowe, Samorząd Studentów oraz Europe Direct. Bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyło się stoisko Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej we Wrocławiu. Znalazło się tam wiele ciekawych publikacji dotyczących działalności Unii Europejskiej, gadżety z unijnymi symbolami, a także broszury dotyczące wolontariatów, stażów oraz kariery w instytucjach UE. Odwiedzający mogli porozmawiać o możliwościach zaangażowania się w różne elementy programu Erasmus+ i zarejestrować swoją kandydaturę do udziału w programie Europejski Korpus Solidarności.