Pomorskie Dni Energii w Gdańsku
POMORSKIE DNI ENERGII to dynamiczne wydarzenie skupiające instytucje naukowe, przedsiębiorców branży energetycznej oraz animatorów działań edukacyjnych. Podczas POMORSKICH DNI ENERGII 2012 udzielane będą również porady dotyczące finansowania inwestycji OZE.

POMORSKIE DNI ENERGII służą przedstawieniu nowoczesnych technologii pozyskiwania i wykorzystywania energii ze źródeł odnawialnych, sposobów jej magazynowania i oszczędzania.

Równolegle z drugą edycją POMORSKICH DNI ENERGII odbędą się 8 Targi Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji TECHNICON-INNOWACJE.

Dlaczego warto przyjść? Wstęp jest bezpłatny, a można dowiedzieć się m.in. jak obniżyć swoje opłaty za energię elektryczną, jak pozyskać środki na przeprowadzenie inwestycji w OZE, dowiedzieć się więcej o czystej energii! Gościem POMORSKICH DNI ENERGII będzie m.in. profesor Maciej Nowicki, minister środowiska w rządach Jana Krzysztofa Bieleckiego oraz Donalda Tuska, autor książki “Nadchodzi Era Słońca”. Spotkanie z nim adresowane jest sczezgólnie do osób zainteresowanych energetyką słoneczną. Dla tych, którzy preferują dyskusje w kameralnym gronie przygotowaliśmy kawiarenki energetyczne – miejsce, w którym w niekrępującej atmosferze porozmawiać będzie można z ekspertami w dziedzinie odnawialnych źródeł energii, energetyki jądrowej, gazu łupkowego. Pierwszego dnia organizatorzy zapraszają do udziału w panelu dyskusyjnym “W drodze po OZE. Wyzwania i możliwości” – dyskucja ekspertów na temat czynników ograniczających inwestycje w OZE oraz możliwości jakie takie inwestycje stwarzają.

Podczas POMORSKICH DNI ENERGII organizatorzy będą starali się przybliżyć wszystkim inicjatywę Porozumienia Burmistrzów oraz pomorskich doświadczeń w zakresie jego realizacji.

Drugiego dnia organizatorzy zapraszają na seminarium “Polska nauka dla OZE”, podczas którego zaprezentowane zostaną badania prowadzone w polskich jednostkach naukowych i badawczo-rozwojowych na rzecz rozwoju technologii związanych z odnawialnymi źródłami energii – szczegółowe informacje na stronie energia.pg.gda.pl

POMORSKIE DNI ENERGII to także seminaria i prezentacje poświęcone energetyce wiatrowej, ustawie o odnawialnych źródłach energii i projektach OZE.

Więcej informacji: POMORSKIE DNI ENERGII