Oświadczenie EUROPE DIRECT Gdańsk

Oświadczenie EUROPE DIRECT Gdańsk

24 lutego 2022 r. we wczesnych godzinach porannych Władimir Putin wygłosił orędzie, którego konsekwencją jest trwająca oraz zatrważająca inwazja Federacji Rosyjskiej na terytorium niepodległej Ukrainy. Rozpoczęte zmasowane ataki na terenie naszego wschodniego sąsiada zaburzają dotychczas panujący ład międzynarodowy, a Władimir Putin, wybierając narzędzia z zakresu konfrontacji zbrojnej, wprowadzając opancerzone oddziały, bombardując miasta oraz otwierając ogień przeciwko ludności cywilnej, wprowadził w Ukrainie stan wojny, który stwarza bezpośrednie zagrożenie dla życia oraz zdrowia mieszkańców.

Jako EUROPE DIRECT Gdańsk nie zgadzamy się na agresję wobec naszych ukraińskich przyjaciół, nie akceptujemy również obecnie podejmowanych działań na terytorium ich państwa, które godzą w powszechnie przyjęte standardy demokratycznego świata. Potępiamy wszelkie zmasowane ataki Federacji Rosyjskiej oraz szanujemy integralność terytorialną Ukrainy.

Wyrażamy solidarność oraz zaznaczamy, iż w tych trudnych chwilach stoimy wspólnie z naszymi przyjaciółmi w Ukrainie oraz z ukraińską społecznością zarówno w Gdańsku, jak i w całej Polsce. Dołożymy wszelkich starań, by pomóc potrzebującym Ukrainkom i Ukraińcom w Gdańsku. 

Całym sercem i myślami jesteśmy przy wszystkich, których dotyka bezpodstawna inwazja Federacji Rosyjskiej w Ukrainie, zagrażająca życiu i bezpieczeństwu niewinnych jednostek.

EUROPE DIRECT Gdańsk jest w solidarności z Ukrainą.