Nowe satelity na orbicie
W ramach programu umieszczono właśnie na orbicie dwie kolejne satelity. Według wstępnych danych, rozmieszczenie satelitów wystrzelonych w sobotę 28 marca o godz. 22:46 czasu środkowoeuropejskiego z kosmodromu niedaleko Kourou w Gujanie Francuskiej przebiegło prawidłowo.

Zakończone sukcesem rozmieszczenie dwóch satelitów Galileo przybliża nas do globalnego systemu nawigacji europejskiej. Pokazaliśmy po raz kolejny, że Europa dysponuje najnowszą wiedzą, najnowocześniejszą technologią, a także posiada wizję i determinację do dokonywania wielkich rzeczy.Jeślimyślimy o korzystaniu z nowej generacji nawigacji satelitarnej w samochodzie lub chcemy zapewnić straży przybrzeżnej dostęp do globalnej usługi poszukiwania i ratownictwa – Galileo wkrótce dostarczy wielkich możliwości – skomentowałaElżbieta Bieńkowska, komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP.

Kolejne rozmieszczanie satelitów Galileo zaplanowano na wrzesień 2015 roku. Zgodnie z planami KE, system ma rozpocząć działanie w 2016 r., zaś pełną operacyjność ma uzyskać w 2020 r. Dzięki nowym satelitom, dostępność i zasięg sygnałów Galileo zwiększy się.