Nakręć się i zagłosuj!
W finale konkursu znalazły się 23 prace – 11 w kategorii gimnazjów i 12 w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Zostały one wyselekcjonowane spośród nadesłanych 327 prac.

Głosować na najlepszą pracę nakręcającą na wybory można na stronach internetowych http://www.nakrecsienawybory.pl/ http://www.nakrecsienawybory.eu/

Głosowanie internetowe trwa od 13 stycznia do 3 lutego 2014 r.

Zwycięzcy głosowania internetowego zostaną zaproszeni do Warszawy na uroczystą galę, która odbędzie się w marcu w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Nagrodą za zwycięstwo w głosowaniu internautów będą smartfony – otrzymają je wybrane przez internautów zespoły.

“Nakręć się na wybory!” w skrócie

Tematem konkursu są wybory do Parlamentu Europejskiego, które w Polsce odbędą się 25 maja 2014 r. Konkurs ma zachęcić młodzież do podejmowania działań z myślą o zwiększeniu frekwencji wyborczej, a nie popieraniu określonej opcji politycznej. Liczymy, że konkurs przyczyni się do kształtowania postaw proeuropejskich i zachęci do korzystania z tego, co oferuje młodym ludziom zjednoczona Europa.

Konkurs został zorganizowany dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zadaniem uczniów było przygotowanie minutowego spotu filmowego oraz zamieszczenie go na stronie internetowej, na jednym z ogólnodostępnych portali internetowych. Uczniowie mieli także opisać przygotowania i realizację spotu oraz krótkie uzasadnienie, dlaczego warto wziąć udział w eurowyborach.

Pytania dotyczące konkursu można kierować na adres: nakrec@ceo.org.pl

źródło i więcej informacji: Link