Konkurs “Jestem szefową” rozstrzygnięty. Wśród laureatek gdańszczanka
Konkurs skierowany jest do uczennic I i II klas szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zainteresowanych wzmacnianiem swoich zdolności przywódczych. Uczestniczki konkursu przygotowują prace na temat „Jestem szefową”, które ocenia Kapituła konkursu złożona z liderek i liderów polskiej sceny politycznej i gospodarczej.

Pojęcie „szefowej” obejmuje wszystkie obszary aktywności społecznej i zawodowej. Uczestniczki konkursu mają za zadanie wyobrazić sobie siebie w roli przywódczej i opisać, jakie mają cele, co robią na tym stanowisku, dlaczego zdecydowały się je pełnić, czy to, że są kobietami ma wpływ na sprawowanie władzy?

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce od lat aktywnie wspiera konkurs, zachęcając młode kobiety u progu dorosłego życia do odważnego podejmowania funkcji przywódczych oraz inwestowania w swój rozwój, co w przyszłości może przełożyć się na pracę na najwyższych stanowiskach w świecie biznesu, nauki i polityki w Polsce i Europie.

Wśród tegorocznych laureatek konkursu znalazły się:

I miejsce: Wiktoria Morawska – Uczennica Zespołu Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie

II miejsce: Konstancja Aszendorf – Uczennica Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi

III miejsce: Zuzanna Dudanowicz – Uczennica III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku

W tym roku Ewa Synowiec, Dyrektor Przedstawicielstwo KE w Polsce przyznała specjalne wyróżnienie Komisji Europejskiej Agacie Wietrzykowskiej, uczennicy Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Górze za niezwykle interesującą pracę, w której finalistka wciela się w rolę szefowej firmy organizującej projekt dedykowany osobom niepełnosprawnym. Pracę Agaty cechowało ciekawe ujęcie tematu oraz niezwykła wrażliwość, która widoczna jest również w aktywności pozaszkolnej uczennicy.