<strong>Konkurs filmowy #60sekundzue – Twój głos w Parlamencie Europejskim!</strong>

Zachęcamy młodych filmowców do aktywnego zaangażowania się w sprawy demokratyczne i uczestnictwa w wyborach do Parlamentu Europejskiego poprzez konkurs filmowy #60sekundzue! 

Organizowany przez Biuro Europe Direct w Gdańsku, konkurs kierowany jest do studentów uczelni wyższych, zwłaszcza z kierunków takich jak prawo, administracja, stosunki międzynarodowe, europeistyka, dyplomacja, ale również dla wszystkich innych pasjonatów filmu i polityki.

Celem konkursu jest stworzenie 60-sekundowego filmu promującego udział w wyborach do PE. Uczestnicy mogą działać indywidualnie lub w zespołach 2-3-osobowych, co daje szerokie pole do kreatywności.

Prace należy zarejestrować na płycie DVD, przesłać mailowo lub udostępnić na dysku. Można dostarczyć je osobiście lub przesłać do Biura Europe Direct w Gdańsku na adres: ul. Sobótki 1, 80-247 Gdańsk lub na e-mail: europedirect-gdańsk@morena.org.pl.

Jury oceni prace pod kątem kilku kryteriów, m.in. zgodności tematu, oryginalności podejścia do tematu, wartości merytorycznej, artystycznej oraz technicznej.

Prace należy złożyć do 20 października 2023 roku wraz z poprawnie wypełnioną Kartą Zgłoszeniową i Oświadczeniem, dostępnymi na stronie: https://europedirect-gdansk.morena.org.pl/konkurs-60sekundzue/ Wartościowe filmy to szansa na wygraną, a nagrodą jest wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli!

Konkurs organizowany jest we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim oraz pod honorowym patronatem europosłanki Magdaleny Adamowicz

Jeśli interesuje Was tematyka europejska, macie pasję do filmowania i chcecie, aby Wasz głos został usłyszany, koniecznie weźcie udział w konkursie #60sekundzue. Wykorzystajcie swoje umiejętności filmowe, aby zachęcić innych do aktywnego uczestnictwa w wyborach do Parlamentu Europejskiego!