Komisja Europejska – komunikat

Bruksela, 22 marca 2016

Pragnę przekazać wyrazy mojego głębokiego współczucia społeczeństwu belgijskiemu, rannym, rodzinom i bliskim ofiar dzisiejszych wybuchów na lotnisku Zaventem i stacji metra Maelbeek. Pragnę również wyrazić moje wsparcie i solidarność z władzami belgijskimi.

Chciałbym również pochwalić siły bezpieczeństwa, ratowników i wszystkich tych, którzy pomagali ofiarom i nadal to robią.

Chciałbym również zapewnić pracowników Komisji i instytucji europejskich, iż ich bezpieczeństwo pozostaje dla nas priorytetem, dlatego też w porozumieniu z władzami belgijskimi podejmiemy wszelkie możliwe środki w tym kierunku.

Dzisiaj ataki wymierzono w Brukselę, wcześniej w Paryż – ale to Europa jako całość stała się ich celem. Unia Europejska i instytucje europejskie muszą pozostać zjednoczone w obliczu terroryzmu.

Zdarzenia te mają na nas wpływ, ale nie sprawiły, że się boimy. Będziemy kontynuować nasze działania, aby wspólnie zmierzyć się z zagrożeniem terrorystycznym i dać Europie rozwiązania dla problemów, które dotyczą nas wszystkich.