“Jestem szefową!” po raz szósty
Do udziału w konkursie zapraszamy uczennice I i II klas szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zainteresowane rozwijaniem swoich zdolności przywódczych.

Uczestniczki konkursu przygotowują prace na temat „Jestem szefową”, które ocenia jury złożone z liderek i liderów polskiej sceny politycznej i gospodarczej. Pojęcie „szefowej” obejmuje wszystkie obszary aktywności społecznej i zawodowej. Uczestniczki konkursu mają za zadanie wyobrazić sobie siebie w roli przywódczej i opisać, jakimi liderkami chcą być, co planują osiągnąć, a także zastanowić się czy to, że są kobietami ma wpływ na sprawowanie władzy?
Na finalistki konkursu czekają:
– atrakcyjne nagrody rzeczowe,
– spotkania z inspirującymi kobietami, które odniosły sukces w świecie polityki, biznesu i mediów,
– wizyta w Sejmie RP,
– ciekawy program szkoleniowy,
– program mentoringowy oraz
– wizyty studyjne w wybranych instytucjach.

Na zaproszenie Organizatorów Konkursu 15 finalistek, a także towarzyszących im rodziców/opiekunów i nauczycielek/nauczycieli spędzi dwa dni w Warszawie w terminie 17-18 czerwca br. oraz dodatkowo weźmie udział w czterodniowym specjalnie dla nich przygotowanym programie rozwojowym!

W tegorocznej Kapitule konkursu zasiadają: Władysław Kosiniak-Kamysz Minister Pracy i Polityki Społecznej, posłanki na Sejm RP: Magdalena Kochan i Ligia Krajewska, posłanki i posłowie do Parlamentu Europejskiego: prof. Danuta Hübner, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Elżbieta Łukacijewska, dr Jan Olbrycht, Adam Szejnfeld, Tadeusz Zwiefka, a także Claudia Torres-Bartyzel Szefowa Służby Cywilnej, Hanna Gronkiewicz-Waltz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz Karsten Klepsvik Ambasador Królestwa Norwegii w Polsce. W gronie partnerów i instytucji zaangażowanych w konkurs znaleźli się również m. in. przedstawiciele i przedstawicielki Kongresu Kobiet, Vital Voices Chapter Poland, Fundacji Orange, Europejskiej Unii Kobiet, Polskiego Stowarzyszenia Mentoringu, Fundacji Szkoła Liderów, Fundacji Liderek Biznesu, Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, Microsoft, Orbis S.A oraz Procter & Gamble.

WIĘCEJ INFORMACJI ORAZ REGULAMIN KONKURSU NA STRONIE PRZEDSTAWICIELSTWA KOMISJI EUROPEJSKIEJ W WARSZAWIE.

WIĘCEJ