Internet przyszłości
Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Neelie Kroes powiedziała: W grudniu ubiegłego roku na konferencji Le Web w Paryżu obiecałam podjęcie działań i oto one. Potrzebujemy więcej innowacji i więcej gospodarki cyfrowej w Europie, i w tym celu musimy zapewnić lepszy ekosystem dla nowych przedsiębiorstw. Nadszedł czas na realizację obietnic.

Ten trzeci etap finansowania partnerstwa ma na celu stworzenie nowych aplikacji internetowych oraz usług w wielu dziedzinach. Finansowanie będzie przekazywane za pośrednictwem 20 konsorcjów — zespołów z ekosystemu internetowego — które obejmują: akceleratory, platformy finansowania społecznościowego, inwestorów dostarczających kapitału wysokiego ryzyka, pomieszczenia do wspólnej pracy, regionalne organizacje finansujące, stowarzyszenia przedsiębiorstw technologicznych oraz małych i średnich przedsiębiorstw, przedsiębiorstwa technologiczne. Konsorcja będą wybierane zgodnie z tym, w jaki sposób planują osiągnąć maksymalne skutki gospodarcze swojego finansowania w ekosystemie internetowym.

Usługi i aplikacje będą oparte na technologiach opracowanych w ramach komisyjnego programu partnerstwa publiczno-prywatnego na rzecz internetu przyszłości (PPP).

źródło i więcej informacji: Link