EuroLato 2015: Drezdenko i Wałcz

To już ostatnia szansa na spotkanie z EuroLatem 2015. W sobotę 29 sierpnia niebieskie namioty Komisji Europejskiej pojawią się na Stadionie Miejskim w Drezdenku przy ul. Mickiewicza. W niedzielę 30 sierpnia namiotów szukajcie na Stadionie Miejskim w Wałczu przy ul. Wojska Polskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“EuroLato 2015” to cykl imprez informacyjno-edukacyjnych, czyli wakacyjna akcja towarzysząca już po raz drugi trasie koncertowej Polskiego Radia „Lato z Radiem”. W każdym z miast będzie ona dostępna w godzinach 15.30-19.30. W namiotach Komisji Europejskiej czekają konkursy z nagrodami i mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Podczas letniej trasy Lata z Radiem w strefie „EuroLato 2015” staną trzy namioty Komisji Europejskiej z atrakcjami. W namiocie głównym odbywać się będzie najważniejszy punkt programu, czyli konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, którego kolejne rundy będą rozgrywane o każdej pełnej godzinie. Do wygrania atrakcyjne upominki!

Osoby chcące dodatkowo sprawdzić swoją wiedzę o państwach członkowskich UE, będą miały ku temu okazję, kręcąc europejskim kołem fortuny. Przewidziano również atrakcje dla dużych i małych miłośników najnowszych technologii – w namiocie głównym czekać będzie na nich stanowisko ze specjalnymi goglami, pozwalającymi na chwilę przenieść się do wirtualnego świata i poznać odległe zakątki innych kontynentów!

Na pewno warto wstąpić do namiotu poświęconego tematowi Europejskiego Roku na rzecz Rozwoju, w którym będą czekać rebusy dotyczące kontynentów, które z Unią Europejską łączy współpraca rozwojowa: Afryki, Azji oraz Ameryki Południowej.

Ideą przewodnią tegorocznych letnich spotkań będzie właśnie Europejski Rok na rzecz Rozwoju, jakim został ogłoszony rok 2015. To wyjątkowa okazja, aby mówić o zewnętrznych działaniach Unii Europejskiej i o tym, jak sama Europa angażuje się w walkę z ubóstwem na świecie. Choć ponad 85% Europejczyków uważa, że pomoc rozwojowa ma istotne znaczenie (wg wyników Eurobarometru opublikowanego w styczniu 2015 r.), ponad połowa z nas (55%) nadal nie wie, dokąd trafia pomoc z Unii Europejskiej i na czym faktycznie polega. Z tematyką Europejskiego Roku na rzecz Rozwoju podczas akcji „EuroLato 2015” będzie można się zapoznać poprzez publikacje, quizy i konkursy.

Inne najważniejsze tematy to: program Erasmus+, możliwości podejmowania pracy w innych krajach członkowskich UE i unijne fundusze dla Polski na lata 2014-2020.

Odwiedzający znajdą również kącik fotograficzny, w którym każdy będzie mógł zrobić sobie i otrzymać w prezencie pamiątkowe, wykonane na miejscu, zdjęcie na tle budynku Berlaymont – brukselskiej siedziby Komisji Europejskiej, a także namiot informacyjny z darmowymi publikacjami oraz strefę relaksu z wygodnymi leżakami.

Wałcz i Drezdenko będą ostatnimi miejscowościami, które odwiedzi Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej.

Całą akcję można śledzić w mediach społecznościowych, używając hashtaga#EuroLato2015, na stronie internetowej Komisji Europejskiej w Polsce:www.ec.europa.eu/polska oraz na Facebooku, Twitterze i Instagramie.