„Dworek Polski” wśród najlepszych
Trójka finalistów zaproszonych na ceremonię rozdania nagród Sustainia to:

-Airport Carbon Accreditation – dobrowolny program ramowy dla lotnisk pomagający poprawić wydajności energetyczną i obniżyć emisję CO2;

-Energooszczędne domy dla każdego “Dworek Polski” – projekt mieszkaniowy, który łączy ograniczenie zużycia energii przy wykorzystaniu niedrogich technologii z tradycyjnym polskim stylem budownictwa;

-Zasiane Bioróżnorodne Pastwiska – portugalska inicjatywa, która nie tylko pozwala zwiększyć produktywność pastwisk, ale także ogranicza emisję CO2 i ryzyko pożarów.

Zwycięzca konkursu „Świat, jaki lubisz” będzie miał okazję do stworzenia profesjonalnego filmu promocyjnego oraz otrzyma wsparcie medialne.

W skład komisji przyznającej nagrody partnera kampanii Komisji Europejskiej – organizacji Sustainia – wchodzą:

-Komisarz UE ds. działań w dziedzinie klimatu Connie Hedegaard;
-Były gubernator stanu Kalifornia Arnold Schwarzenegger;
-Była premier Norwegii Gro Harlem Brundtland;
-Przewodniczący Komisji ONZ ds. Klimatu dr Rajendra Pachauri.

W ramach konkursu przeprowadzono internetowe głosowanie – Europejczycy oddali w nim przeszło 236 000 głosów. Aby sprawdzić, który projekt uzyskał najwięcej głosów w Twoim kraju, skorzystaj z poniższych linków:

Świat, jaki lubisz

Konkurs jest częścią organizowanej przez Komisję Europejską ogólnoeuropejskiej kampanii kształtującej świadomość społeczną Świat, jaki lubisz. Z klimatem, który ci odpowiada, której celem jest promocja praktycznych, innowacyjnych i oszczędnych rozwiązań przeciwdziałających zmianie klimatu.

Od jej rozpoczęcia w październiku 2012 r. kampania dotarła do milionów Europejczyków. Jej działania w mediach społecznościowych przyciągnęły 40 000 fanów. Co więcej, kampania pozyskała wsparcie przeszło 190 organizacji partnerskich z całej UE oraz kilku znakomitości takich jak np. Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon i wielokrotnie nagradzany aktor Colin Firth.

Konkurs kładzie szczególny nacisk na promocję ochrony klimatu w Bułgarii, Litwie, Polsce, Portugalii i Włoszech, dlatego w każdym z tych krajów nagrodzony zostanie jeden, najlepszy projekt klimatyczny. Ponadto podczas ceremonii rozdania nagród Sustainia, partnera kampanii, która odbędzie się 7 listopada w Kopenhadze, ogłoszony zostanie jeden, ogólnoeuropejski zwycięzca. Zwycięzcy krajowi zostaną nagrodzeni kampaniami bilbordowymi w swoich stolicach, a ogólnoeuropejski zwycięzca otrzyma nagrodę w postaci promocji w Europie.

źródło i więcej informacji: Link