Dni Otwartych Danych UE

Celem Dni Otwartych Danych UE jest „kształtowanie cyfrowej przyszłości za pomocą otwartych danych”. Mają one podkreślić korzyści, jakie otwarte dane, ich wizualizacja i ponowne wykorzystanie mogą przynieść unijnemu sektorowi publicznemu, obywatelom i przedsiębiorstwom. Bogaty program wydarzenia skierowany jest do szerokiego grona odbiorców, w tym ekspertów, entuzjastów otwartych danych i opinii publicznej.

Odkryj świat otwartych danych

W ramach Dni Otwartych Danych UE 23–24 listopada zorganizowana zostanie konferencja na temat otwartych danych i wizualizacji danych dla administracji publicznych – EU DataViz. 25 listopada odbędzie się finał EU Datathonu – corocznego unijnego konkursu na aplikację stworzoną z wykorzystaniem otwartych danych. Zakończono już kilka etapów przygotowań. Do 21 maja można było zgłosić swoją chęć udziału w obu wydarzeniach. Łącznie napłynęło 247 zgłoszeń z 47 krajów. Najlepsze propozycje zostały włączone do programu konferencji EU DataViz i doprowadziły do wyboru dziewięciu ekip finałowych EU Datathon u, które wezmą udział w finale konkursu.

Zarejestruj się i zacznij tworzyć sieć kontaktów

Oprócz zapewnienia forum wymiany pomysłów, doświadczeń i najlepszych praktyk związanych z otwartymi danymi i ich wizualizacją, celem Dni Otwartych Danych UE jest budowanie mostów między administracją publiczną, środowiskiem akademickim, sektorem publicznym i społeczeństwem obywatelskim. Reprezentanci wszystkich tych środowisk będą obecni podczas wydarzenia. Ponadto zarejestrowani uczestnicy skorzystają ze specjalnej platformy networkingowej, która zostanie otwarta jesienią tego roku. Jej celem będzie inspirowanie kreatywnego dialogu przed wydarzeniem i po jego zakończeniu. Weź udział w Dniach Otwartych Danych UE i stań się częścią unijnej społeczności otwartych danych.

Obserwuj nas, aby uzyskać więcej informacji

Dni Otwartych Danych UE organizowane są przez Urząd Publikacji Unii Europejskiej przy wsparciu unijnego programu ISA.. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Dni Otwartych Danych UE. Zachęcamy też do śledzenia aktualnych informacji na Twitterze @EU_opendata z hasztagiem #EUopendatadays.