Dni Otwarte Funduszy Europejskich
Jeśli jesteś beneficjentem projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich i chcesz pokazać go szerszemu gronu w ciekawej formie – wejdź na stronę dniotwarte.eu i zgłoś się! Już tylko do 3 kwietnia Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju prowadzi nabór projektów do akcji „Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2015”. Dni Otwarte Funduszy Europejskich to akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. Od 7 do 10 maja 2015 r. w całym kraju odbędą się imprezy prezentujące pomysły zrealizowane dzięki Funduszom Europejskim.

Program skierowany jest do wszystkich beneficjentów Funduszy Europejskich, którzy chcieliby pokazać odwiedzającym to, co udało im się osiągnąć lub zbudować dzięki środkom UE. Impreza ma na celu pokazywanie efektów oddziaływania Funduszy Europejskich. Daje okazję do pokazania swoich projektów mieszkańcom najbliższej okolicy, ale i turystom, a tym samym umożliwia ogólnopolską promocję tych przedsięwzięć. Ministerstwo zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji.

Projekty beneficjentów będą przedstawiane pomiędzy 7 a 10 maja 2015 r. W tym okresie należy zorganizować atrakcję dla odwiedzających, która będzie pokazywała, na czym polega dany projekt. Atrakcje mogą być różne, w zależności od rodzaju przedsięwzięcia – od darmowych lub zniżkowych usług u fryzjera lub kosmetyczki, poprzez prezentację zasady działania innowacyjnej maszyny w fabryce, aż po obserwację nieba w Obserwatorium Astronomicznym. Ile projektów – tyle pomysłów!

Swój Dzień Otwarty należy opisać na stronie internetowej w formularzu dostępnym w zakładce Dołącz do nas.

Więcej informacji na stronie Dni Otwartych