Chorwacja welcome to.eu

Zachęcamy Polaków do nakręcenia kilkusekundowych filmików z Powitaniem Chorwacji w UE. Na potrzeby kampanii został stworzony specjalny serwis internetowy: chorwacjawelcometo.eu. Na tej stronie użytkownicy mogą umieścić swoje powitalne filmy nakręcone za pomocą komórek, aparatów fotograficznych lub popularnych aplikacji mobilnych.

Platforma internetowa zintegrowana jest z mediami społecznościowymi (Facebook, Google +, Twitter), na których użytkownicy mogą udostępniać oraz „polubić” dodane filmy. Działania angażujące użytkowników wsparte są połączoną z serwisem internetowym aplikacją na Facebooku https://apps.facebook.com/chorwacjawelcometoeu. Aplikacja ma potencjał wiralowy – na Facebooku wspiera generowanie powitalnych GIF-ów i umożliwia tworzenie powitalnych memów znajomych z portalu.

W ramach koncepcji kreatywnej powstał spot zachęcający Polaków do tworzenia witających Chorwację GIF-ów.

Powstała też seria krótkich filmów inspiracyjnych, opartych na gagach z machaniem na powitanie, w których prosty gest buduje historie filmowe dające internautom przykład do działania.

W strategii działań wykorzystujemy internetowy trend polegający na popularności krótkich form video, animowanych GIF-ów oraz aplikacji (min. Vine, Cinemagram) służących do generowania takich treści na serwisach społecznościowych i blogach.

W kampanii chcemy pokazać, że Polacy lubią Chorwatów. Niech Chorwacja poczuje, jak serdecznie ją witamy.

źródło: Link