Biznes, nauka i konkurencyjność

W uroczystym otwarciu udział wzięli przedstawiciele organizatorów: EuroMed oraz DELab UW, władze Uniwersytetu Warszawskiego, instytucji rządowych, które objęły konferencję honorowym patronatem – Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz reprezentanci sponsorów: Grupy Adamed, firm: Pelion, Google i Orange oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Dyrektor Przedstawicielstwa KE w Polsce Marek Prawda powiedział: – Jestem pod ogromnym wrażeniem tej konferencji. (…) Cieszę się, że odbywa się ona w Warszawie, w bibliotece uniwersyteckiej. (…) Wczoraj przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker w swoim Orędziu o stanie Unii powiedział, że obywatele domagają się Europy bardziej socjalnej. Trzeba wzmocnić wiarę Europejczyków w Europę, aby nie dali się zwieść fałszywym, populistycznym ideom, aby poczuli się bardziej bezpieczni i mniej bezbronni w obliczu negatywnych efektów globalizacji. Jednak globalizacja to fakt. Musimy stawić jej czoła poprzez bycie bardziej konkurencyjnymi na arenie światowej.

W Europie wierzymy, że w tym celu nie musimy poświęcać naszego bezpieczeństwa socjalnego. Nasza przewaga leży gdzie indziej. Nazywamy ją gospodarką opartą na wiedzy. Aby ją zbudować potrzebujemy kapitału ludzkiego – potrzebujemy Was!

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce było sponsorem „Alei Polskich Innowacji” –kameralnych targów prezentujących potencjał innowacyjny polskich przedsiębiorstw. Dla polskich start-upów była to możliwość zaprezentowania się szerszej publiczności, opowiedzeniu o wdrażanych modelach biznesowych, innowacyjnych rozwiązaniach i zaawansowanych technologicznie produktach.

Więcej o konferencji EuroMed 2016